Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

У Кошелівському ліцеї проходив конкурс-захист учнівських робіт МАН. Свою роботу призентувала учениця 9 класу Остап'юк Михайлина

Дата: 2 січня 2020 о 10:05
66 переглядів

Дослідження впливу шуму на фізіологічний стан підлітків на прикладі учнів  Кошелівського ліцею

Остап'юк Михайлина Віталіївна

Хмельницьке територіальне відділення Малої академії наук України

Наукове товариство учнів Красилівського району

Кошелівський ліцей, 9 клас

с. Кошелівка Красилівського району Хмельницької області.

Мельник Наталія Миколаївна, вчителька  біології Кошелівського ліцею

Тема наукової – дослідницької роботи  є актуальна, тому що високий рівень шуму від розмов, криків, шепоту у школі призводить до шумового забруднення, а в результаті різні хвороби, зокрема, порушення діяльності серцево-судинної системи підлітка, пригніченість та функціональний розлад центральної нервової системи і т. д., що в свою чергу заважає нормальній роботі мозку,  втомі, а неправильне  використання вушної гарнітури може призвести до зниження слуху.

Метою роботи є: розглянути вплив шумового забруднення на фізіологічні показники  підлітка за допомогою антропометричних вимірів, а також показати вплив навушників на поріг слухової чутливості, сформулювати рекомендації по зниженню впливу шуму на організм підлітка та розробити рекомендації використання навушників.

Для досягнення мети були поставленні такі завданняз’ясувати зміну пульсу при різному рівні шумового забруднення, з’ясувати зміну артеріального тиску при різному рівні шумового забруднення, визначити вплив різних видів музики напоказники пульсу і артеріального тиску підлітків, визначити змінипорогу слухової чутливості від прослуховування музики різної сили в навушниках, визначити реакцію пішохода в навушниках на автомобіль, який рухається зі спини.

Дослідження показало, що шумове забруднення впливає на фізіологічні показники стану здоров’я підлітків, а також встановили, що на  поріг слухової чутливості учнів впливає прослуховування музики у навушниках. Визначили, що підліток у навушниках, у яких звучить музика, запізно реагує на рух автомобіля.

Результати дослідження були оприлюднення під час тижня основ здоров’я у Кошелівському ліцеїтакож інформаціяопублікувалась на сайті закладу.

ВИСНОВКИ

Надмірний шум - одна з важливих проблем сучасного світу. І тому, проводячи дослідження, дійшли до висновку, що шум впливає на фізіологічні показники організму.

  1. З отриманих даних можемо зробити висновок про те, що  при підвищеному  рівні шуму спостерігається навантаження на серцево-судинну систему, а саме збільшується частота серцебиття на 87%. Тиск підвищився у  третини учнів, тобто кожен третій є вразливий до шуму.
  2. Сучасні тінейджери слухають, переважно, важку  музику, а класичні твори дуже рідко прослуховують. При дослідженні  нами було встановлено, що майже у двох третин підлітків збільшився тиск та у третини зріс пульс, а це негативно вплине на подальше формування та    розвиток нервової системи підлітка.
  3. Сучасний підліток,  як обов’язковий аксесуар має  навушники або інші гаджети, у яких він прослуховує музику ідучи по вулиці, їдучи у транспорті, переходячи дорогу і т. д., звичайно ніхто не задумується над тим чи впливають вони на слух. Дослідження показали, що зниження порогу слухової чутливості після прослуховування музики у навушниках, відбувається майже у 100% підлітків.
  4.  У дітей старшого віку головною проблемою є те, що вони люблять слухати музику в навушниках, відпочиваючи з друзями, катаючись на роликах або велосипеді. Коли людина в навушниках, вона погано орієнтується в ситуації, яка відбувається, вона занурена в музику, тому головне дати зрозуміти дитині, що слухати музику можна на вулиці тільки тоді, коли ситуація безпечна, адже вчасно зреагувати на автомобіль який рухається, буде дуже важко.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.